Aracınızın Ömrünü Uzatın

Aracınızın Ömrünü Uzatın

Artan yakıt fiyatları ve yüksek maliyetli araç onarımı ile endişelenmek istediğiniz son şey, aracınızın parçalanmasıdır. Bunun yerine, yatırımınızı koruyun ve A noktasından B noktasına mümkün olduğunca güvenle ulaşın. Aracınızın daha uzun süre kullanmayı sağlamak sıvı seviyelerini kontrol etmek ve lastiklerin doğru basınçta olduğundan emin olmak kadar kolay olabilir.

 

1- Aracın el kitabını okuyun ve buna göre bakım planlayın.

Otomobilinizin tavsiye edilen bakım çizelgesine uymak, soğutma sisteminiz, tahrik treniniz, süspansiyon ve diğer bileşenlerinizdeki masraflı problemlerden kaçınmanıza yardımcı olabilir; önerilen takvimi izleyerek de üreticinin garantisinden tam olarak faydalanmanızı sağlar.

 

2- Kısa mesafe gitmeyin.

Özellikle kısa yolculuklardan kaçının. Soğuk başlar motorları, gaz kilometre ve çevre zordur. Kısa yolculuklar susturucunuzun ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Esas olarak, soğuk bir motor çalıştırdığınızda egzozda yoğuşma meydana gelir ve arabayı sistemdeki tüm yoğunlaşmayı buharlaştıracak kadar uzun süre çalıştırmazsan susturucuda aşırı miktarda su birikebilir ve pas Bir delik var. Örneğin, soğuk bir arabayı sadece garaja atmaktan kaçının. Değişiklik yapmak için en yakın mağazaya doğru yürümeyi düşünün. Kısa işlerini birleştirin ve birden fazla aracınız varsa, tekrar dışarı çıktığınızda daha kısa sürede aracınızı kullanın. En azından her hafta bir araba kullanmayın, çünkü bir defada bir veya iki haftadan daha uzun süren otomobiller, sistemlerden yavaş yavaş boşaltılmış sıvılar gibi başka sorunlara sahiptir. Uzun bir süre bir otomobil saklayacaksanız bir tamirciye danışın.

3- Akışkanları kontrol edin : Antifriz, yağ, şanzıman yağı, hidrolik direksiyon sıvısı ve fren hidroliği seviyesini düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için iyi bir zaman yakıt ikmali yapmanızdır. Aracınız o anda sıvıları sızdırmıyorsa da, herhangi bir zamanda bir tane olabilir ve genellikle sıvı seviyelerini kontrol ederek bunu tespit edebilirsiniz. Bu sıvıların bazılarının renklerini de kontrol etmeniz gerekir. Bunların bazılarında bakabileceğiniz plastik tüpler var ve bazılarının yağ çubukları var. Anti-freeze, pembe, yeşil veya sarı olmalıdır (“Dex-Cool” ile yeni arabalar için pembe, düz Ethyl-Glycol ile eski arabalar için yeşil ve evrensel antifriz ile doldurulmuş ve doldurulmuş arabalar için yeşil veya sarı olmalıdır. ..Brown antifriz herzaman temizlenmeli, içinde pas ya da çok miktarda kir var, muhtemelen her ikisi de var.Ayrıca, farklı antifriz tiplerini karıştırmayınız; aracınızın antifriz miktarını bilmiyorsanız evrensel bir marka satın alın. Yağ normalde biraz açık (yeni olduğunda) kahverengiye dönüşür Beyaza dönük yağ ve milkshake benzeri, antifriz / soğutma sıvısı ile veya çok nadiren çok miktarda yoğuşma ile kirlenmiş olabilir Aracınızı yakında servisinize almalısınız. Bu durumda, şanzıman sıvısı parlak kırmızı olmalı ve yanık olmamalıdır. Yanmış gibi görünen veya kokan kokusu duyduğunuzda şanzıman yağı boşaltılır, çok kötü olmasına izin vererek iletiminize zarar verebilirsiniz. dahili iletim sorunu, özellikle eğer sen h Vites değiştirme veya vites takma ile ilgili sorunlar yaşanma.

DÜŞÜNCENİZİ PAYLAŞIN

24 saat içinde yayınlanacak.

© Copyright 2018 ÖZEN OTOMOTİV
Kyani